ناب ترین سایت خرید پروژه, تحقیق, پایان نامه و مقاله آماده

فروشگاه جامع خرید پروژه, پایان نامه و مقاله آماده دانشجویی

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پروژه ای که در لیست سایت موجود نمی باشد، لطفا از طریق منوی پشتیبانی درخواست خود را ارسال نمایید.

288- پروژه و تحقیق آماده: بررسی جذب و انتقال سطوح مختلف فسفر در خاک و گیاه آفتابگردان - 16 صفحه فایل ورد - word

288- پروژه و تحقیق آماده: بررسی جذب و انتقال سطوح مختلف فسفر در خاک و گیاه آفتابگردان - 16 صفحه فایل ورد - word

 

 

 

 

 

 

 

 

به منظور بررسی جذب و انتقال سطوح مختلف فسفر در خاک و گیاه آفتابگردان آزمایشی در سال زراعی 1389 در مزرعه تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه در قالب طرح بلوک¬های کامل تصادفی در 3 تکرار اجرا گردید. تیمار فسفر در 8 سطح (شاهد، 30، 60، 90، 120، 150، 180 و 210 کیلوگرم در هکتار) از منبع سوپر فسفات تریپل بر روی آفتابگردان (رقم پروگرس) مورد بررسی قرار گرفت. نمونه¬برداری در زمان رسیدگی کامل گیاه صورت گرفت. صفات عملکرد و اجزای عملکرد در آفتابگردان و میزان جذب فسفر در اجزای مختلف آفتابگردان و همچنین خاک در دو عمق 30-0 و 60-30 سانتی¬متر بررسی شد. نتایج نشان داد که بین سطوح مختلف فسفر از لحاظ ارتفاع بوته، قطر ساقه، عملکرد، شاخص برداشت، عملکرد بیولوژیک و وزن صددانه اختلاف آماری بسیار معنی¬داری مشاهده شد و نتایج حاکی از معنی¬دار بودن اثر کود فسفر در سطح احتمال یک درصد بود. با افزودن فسفر بین تمامی صفات مورد بررسی به جزء شاخص برداشت از لحاظ آماری همبستگی معنی¬دار و مثبتی در سطح احتمال یک درصد وجود داشت. اثر سطوح مختلف فسفر در اجزای مختلف گیاه از لحاظ آماری بسیار معنی¬دار بود و بین تیمارهای مختلف از لحاظ درصد و جذب فسفر در برگ، ساقه، دانه و سایر اجزای گیاه اختلاف آماری بسیار معنی¬داری وجود داشت. اثر کود فسفر بر روی تمامی صفات مورد بررسی از لحاظ آماری معنی¬دار بود به طوری که با افزایش میزان کود تا سطح 120 کیلوگرم در هکتار موجب افزایش صفات گردید و بعد از آن مقدار موجب کاهش صفات شد. بیشترین میزان جذب فسفر در تیمار کاربرد سطح 210 کیلوگرم در هکتار و کمترین میزان فسفر در تیمار شاهد مشاهده شد. پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,300 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
288--project_638491_2597.zip76.9k